Kaune pasitikti iš misijos Malyje grįžę 42 KASP kariai

PASIDALINTI:

Lapkričio 25 d. iškilmingoje ceremonijoje Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje pasveikinti iš Jungtinių Tautų (JT) misijos Malyje (Afrika) grįžę 42 Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai.

KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariai pusmetį dalyvavo JT vadovaujamoje situacijos stabilizavimo operacijoje MINUSMA (angl. Multinational Intergrated Stabilization Mission) rytinėje Malio dalyje, Gao provincijoje. Tai jau 11-oji pajėgų apsaugos vieneto pamaina suformuota karių savanorių pagrindu, kurią pakeitė 12-oji pamaina iš KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karių.

Sugrįžusius karius sveikino Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Linas Kubilius, Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių vadai, Kauno miesto ir rajono valdžios atstovai, karių artimieji ir kiti garbingi svečiai. Iškilmingos rikiuotės metu kariams įteikti krašto apsaugos sistemos medaliai „Už tarptautines operacijas“.

„Dalyvaudami tarptautinėse operacijose mūsų kariai stiprina mūsų šalies saugumą. Lietuvos kariai operacijoje MINUSMA tarnauja Vokietijos kontingento sudėtyje, o visi puikiai suprantame, kad Vokietija mums yra ypatingos svarbos sąjungininkė. Mes dalyvausime tarptautinėse operacijose kartu su Vokietija tiek, kiek Vokietijai mūsų dalyvavimo reikės. Sąveikaudami su sąjungininkais ir vykdydami Lietuvos kaip patikimos sąjungininkės tarptautinius įsipareigojimus, mūsų kariai ruošiasi ir mūsų šalies gynybai“, – sakė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.

Sutikimo ceremonijoje Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys pažymėjo: „Kad ir kur vykdytų užduotis kariai, jie visų pirma ir svarbiausia užtikrina savo šalies saugumą. Ne tik dėl sienų neturinčių konfliktų ar karų, mūsų įsipareigojimų, bet ir mūsų sąjungininkų buvimo čia, Lietuvoje“.

Lietuvos kariuomenės kariai operacijoje veikė Vokietijos kuopos sudėtyje ir buvo atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje, dar penki Lietuvos kariai yra priskirti JT misijos vadavietei. Neseniai Vokietija parnešė apie planus nuo 2024 m. gegužės nutraukti dalyvavimą šioje misijoje ir planuoja per ateinančius metus palaipsniui išvesti karius, kartu tikriausiai iš misijos pasitrauks ir didžioji dalis Lietuvos kontingento. JT operaciją MINUSMA Malyje vykdo nuo 2013 m. Siekiama stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises, rengti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą ir padėti užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautinių lygmenimis. KASP suformuotas Pajėgų apsaugos vieneto pirmosios pamainos karių būrys tarnybą šioje operacijoje pradėjo 2017 metų spalį.

ŽYMOS:
Pakomentuosite?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2007 - 2024 © 201.lt | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt


Top.HostIN.lt :: Lankomumo skaitiklis, statistika, projektų TOP`as!